اخبار جدید از بازی مورد انتظار Elder Scrolls 6 و احتمال انتشار آن در سال های 2024 یا 2025


بالاخره بعد از اون تریلر 30 ثانیه ای مزخرف که می تونست تریلر هر بازی دیگه ای هم باشه اخبار جدیدی از بازی Elder Scrolls 6 به بیرون درز کرد. ظاهرا که حضرات مدیر در Bethesda تصمیم گرفتن بالاخره بی خیال دوشیدن صدباره ی اسکایریم بشن و به فکر ساخت نسخه ی جدید از این مجموعه بازی افتادن و به نظر میاد که پروسه ی ساخت و توسعه ی این بازی البته یواش یواش کلید خورده. 

شرکت Bethesda همیشه به ساخت بازی های عظیم و فوق العاده معروف بوده و این فرایند تا زمان اسکایریم هم ادامه داشت ولی این اواخر مسئلی رخ داد که برای Bethesda خیلی خوب نبود. برای مثال در سال 2015 بازی Fallout 4 منتشر شد؛ Fallout 4 با وجود اینکه بازی خوبی بود ولی اون طور که ازBethesda  انتظار می رفت، پشم ریزون نبود و کمتر از حد انتظار به فروش رفت. بعد از اون هم که Bethesda با ساخت بازی Fallout 76 گل به خودی عجیبی به خودش زد. بازی آنلاینی که از همون زمان معرفی به خاطر اسمش مسخره شد و در آخر هم عملا هیچ کس اونو بازی نکرد. این دو تا بازی باعث شد تا Bethesda جایگاه خودش رو در خطر ببینه و در انتشار بازی Elder Scrolls 6 درنگ کنه. خصوصا که شرکت رقیبش CD Projekt Red با بازی The Witcher 3: Wild Hunt بدجوری ترکونده بود و Elder Scrolls جدید به هر حال با Witcher 3 مقایسه می شد و اگه از اون ضعیف تر می بود، مثل Fallout طرفدارای سری بازی های Elder Scrolls هم نا امید می شدند. برای همین تصمیم گرفتن که فعلا بی خیال ES6 بشن و ساخت یک بازی جهان باز فضایی به نام Starfield رو شروع کردن. خصوصا که نسخه ی جدید بازی Mass Effect هم چندان موفق نبود و فضایی باز ها دلشون یه بازی خوب می خواد.

پروژه Starfield قرار بود توی کنفرانس E3 امسال معرفی بشه ولی با لغو این کنفرانس به خاطر کرونا، بهونه دست عزیزان Bethesda افتاده و معلوم نیست این بازی کی منتشر بشه. به هر حال سال 2021 محتمل ترین سال برای انتشار Starfield ئه و بعد از اون Developer ها احتمالا قراره تمام وقت سر ES6 کار بکنند و سال 2024 یا 2025 به عنوان زمان احتمالی انتشار این بازی در نظر گرفته شده که متاسفانه خیلی دیره. شما نگاه کنید اگه بازی 2024 معرفی بشه یه فاصله زمانی 13 ساله بین نسخه های 5 و 6 Elder Scrolls وجود داره. توی این بازه شاید خیلی ها دیگه مشغول کار و زندگی شده باشن و دیگه گیم رو بی خیال شده باشن. از طرف دیگه خیلی از گیمر هایی که قراره ES6 رو بازی کنن شاید اصلا زمان انتشار Skyrim به دنیا نیومده بودن و هیچ حس طرفداری یا نوستالژی نسبت به این بازی ندارن. در واقع Bethesda شاید با تاخیر در تولید این بازی از مطرح شدنش به عنوان یه بازی معمولی (مثل نسخه های اخیر NFS یا Assassins Creed و تا حدودی همین Fallout) جلوگیری کرد ولی به هر حال با این تاخیر طولانی خیلی از طرفداراش رو مایوس کرد و عملا شاید دچار مشکلات دیگه ای بشه. فرض کنید یه نفر 13 سال برای ES6 صبر کرده بعد تهش با بازی حال نکنه و بگه این همه وایسادیم تهش هیچی. این گونه بازخوردها برای Bethesda می تونه خیلی بد باشه.

به هر حال توی این ویدیو راجع به نسخه ی جدید Elder Scrolls و تغییرات و تکامل هایی که نسبت به Skyrim داشته صحبت می شه. امیدوارم از دیدنش لذت ببرین:

 لینک مشاهده ویدیو در آپارات

دانلود رایگان بازی ویچر Witcher 3 Wild Hunt Game Of The Year Edition GOTY
دانلود رایگان بازی ویچر Witcher 3 Wild Hunt Game Of The Year Edition GOTY

داستان بازی ( مثل همه‌ی بازی‌های سری ویچر ) در مورد یک متخصص شکار هیولا به نام گرالت از ریویا (  Geralt of Rivia  ) است. در  Witcher 3 Wild Hunt  گرالت با کمک دوستان قدیمی خود سعی در یافتن کودک پیشگویی‌ها و فرزندخوانده‌ی خود  Cirilla  یا به اختصار  Ciri  است. از سمت دیگر  Eredin  یا همان  Wild Hunt  نیز با تمام قوا سعی در پیدا کردن  Ciri ...
مطالعه بیشتر

دیدگاه خود را وارد کنید.
"چهار به علاوه سه"